×
Artizan Bakkal ve Macaron Konağı
Ekmek çoğu insan için sıradan bir yiyecekten öteye geçmese de Macaron Konağı’nın kapısından içeri girdikten sonra ekmek çok başka bir şey haline dönüşür. Ekmek en lezzetli aşların yardımcısı, hatta evde sadece peynir varken peynire eşlik eden bir kurtarıcı olur. Sizin için ekmek bir besinden çok daha fazlası ise Macaron Konağı’nda bu düşüncenizi daha da derinlemesine yaşarsınız.


Konak, insanların turistik amaçlarla Ayvalık’a geldiklerinde rahatça konaklayabilmelerine imkân tanırken lokantası ile dikkatleri çekmeyi Artizan Bakkal ile de gönüllere hitap etmeyi hedefler. Peki, bu bakkalda sizleri neler bekler?

Artizan Bakkal’daki Mucize Tat

Artizan Bakkal; Macaron’da sizleri bekleyen mucize tatların sergilendiği bir yer. Bakkal dediysek öyle girip çikolata ve türevlerini alabileceğiniz bir yer değil. Konağın işletmecileri yedikleri ekmekten tat alamamanın ve endüstriyel mayanın tatsızlığının verdiği aydınlanma ile ekşi maya üretmeye karar verir. İşte Artizan Bakkal’ın hikayesi tam da burada başlar.

Ekşi maya üretilmesi ile birlikte ortaya çıkan ekmek üretim sürecinden hemen sonra artık ekmek dışarıdan alınan değil Macaron’da üretilmeye başlanan bir lezzet olmaya başladı. Ekşi maya ile sadece ekmek değil ekmeğin yanı sıra börek çöreğin de çıktığı bu bakkalda doğallığın yayıldığını söylemek gerekir. Kese kağıdına özenle sarılan ve lezzetin kapıdan dışarı yayıldığı Artizan Bakkal’da siz de hayallerinizdeki lezzeti tadabileceksiniz!

#
#


Ekmekler Nasıl Üretiliyor?

Ekmeklerin nasıl üretildiğini merak ediyorsanız sizlere doğallık ve lezzet dolu serüveni anlatacağız elbette! Ekmeklerin hamuru en doğal undan hazırlanır. Maharetli ellerde yoğrulduktan sonra dinlenmeye bırakılan hamurun en dikkat çeken yanı el yapımı ekşi maya ile hazırlanmasıdır. Pofuduk ekmeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olan ekşi maya yediğinizde ağzınızda enfes bir tat bırakacak karışımı da ortaya çıkarır.

Ekmeklerin hazırlanması aşamasından pişirilmesine kadarki sürede doğal olmayan malzemeler asla kullanılmaz. Burada sizlerin sağlığı düşünülürken Artizan Bakkal standartlarının da günlük heveslere kurban edilmemesi arzulanır. Uzun zamandır kalite ve lezzet dolu ekmeklerin piştiği bu mekânda lezzetin kalıcılığı sağlanır. Yoldan geçen amcaların uzaklardan bu tadı denemek için gelen seyyahların ve acıktığı için bu tadı tesadüfen tatmak zorunda kalanların en sevdiği ekmek Artizan’da pişer. Siz de bu lezzeti merak ediyor ve evinizin her tarafı Artizan Bakkal’da pişmiş ekmek kokuları ile dolsun istiyorsanız Ayvalık’a geldiğinizde Macaron Konağı’nda bir durup dinlenmenizi ve ekmeğinizi satın almanızı öneriyoruz.

Ekmeği Kimler Tadabilir?

Ekmek ile bağınız farklıysa bu ekmeği mutlaka tatmalısınız. Bunun dışında ekmek tüketen herkes için vazgeçilmez bir lezzet olmaya aday olanArtizan Bakkal ekmeklerinin diğer ekmeklerden en büyük farkı doğallığı ve sevgi dolu olmasıdır. Tarihi bir konakta hazırlanan ve lezzeti ile göz kamaştıran bu tadı tercih ediyorsanız ağzınızın tadını biliyorsunuz demektir. Size ve sevdiklerinize Macaron’da pişen ekmekler ile keyifli günler diliyoruz.

Instagram