×
Ayvalık’taki Görkemli Mekân
Her köşesi cennet olarak nitelendirilebilecek olan güzel ülkemizin en dikkat çeken bölgelerinden bir tanesi Ayvalık’ta harika vakit geçirirken karşınıza çıkacak Macaron Konağı’nda sizleri nelerin beklediğini merak ettiniz mi? Ege’nin şirin ama bir o kadar da görkemli mekânı olan Ayvalık’ta sizi bekleyen birbirinden özel güzellikleri ile Macaron Konağı’na gelin daha yakından bir göz atalım!


Konaktan bahsederken öncelikle adının doğru bir şekilde telaffuz edilmesi ile başlamak gerekir. Macaron adını herkes ‘Makaron’ şeklinde okusa da doğru okunuşu Macaron şeklindedir. Türkçe karşılığı Mercan Köşk anlamına gelen bu kelime konağın güzelliklerini ifade etmekte oldukça isabetli bir tercih olduğunu kanıtlar. Büyüsü hemen herkesi etkisi altına alan bu konak butik tarzda konaklamak isteyenler için Ayvalık’ın bütün güzelliklerini gözler önüne serer.

Macaron Konağı’nda Konaklama

Ayvalık’ta tatil planları yapıyorsanız çok katlı otellerde vakit geçirmek yerine sizlere doğallığı fazlası ile hissedebileceğiniz bir seçenek olan Macaron Konağı’nda konaklamanızı öneriyoruz. Özellikle geleneksel Türk tipi evlerin bütün özelliklerini yansıtan ve size sıcak bir konaklama alanı sunan bu konakta sadece odaların havası değil çalışanlar da sıcak kanlı! Sizlerden gelen talepleri ellerinden geldiğince karşılamaya çalışan otel çalışanları ile aranızda görünmez bir bağ olduğunu hissedeceksiniz.

Toplamda 12 odası bulunan ve farklı konaklama ihtiyaçlarına çözüm üreten Macaron Konağı’nda geçireceğiniz zamanın sizin için unutulmaz olacağınız söyleyebiliriz. Zira her biri birbirinden özel odalarda kendinizi adeta masallardaymışçasına mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz.


#
#


Macaron Konağı’nda Lezzet Şöleni

Konaklamak istediğiniz mekânın konfor ve kalite sunması en büyük beklentiniz olsa da lezzetli yemeklerle karşı karşıya kalmak çok başka bir his olsa gerek. Macaron Konağı; lokantası ile lezzete olan açlığınızı giderirken birbirinden özel yemeklerle buluşmanıza da olanak sağlıyor. Türkiye en önemli şeflerinden bir tanesi olan Ersin Şef’in maharetli ellerinden çıkan yemekleri yerken kendinizi kaybedebilirsiniz.

Zeytinyağlı lezzetler, yerel peynirler ve deniz mahsullerine eşlik eden şarabın tadını başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. Kendine has özellikleri sadece otel odalarıyla sınırlı olmayan ve yemekleri ile de kalitesini hissettiren Macaron Konağı’nda sizleri keyifli dakikalar yaşamaya davet ediyoruz.

Macaron Konağı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Balıkesir’in en meşhur ilçelerinden bir tanesi olan Ayvalık’ta tatil yapmak istiyorsanız Macaron Konağı’na mutlaka bir göz atmanızı öneriyoruz. Ayvalık’ın kalbinde yer alan ve bu özelliği sayesinde hemen her tatil sever için tercih edilebilir olan Macaron Konağı; sahile yaklaşık 100 metre mesafededir.

Ayvalık’ta bulunan en eski tarihi yapıtlardan bir tanesi olmasının yanı sıra hastane ve çarşı gibi sosyal yaşam alanlarına yakınlığı konağın dikkat çeken özellikleri arasındadır. Siz de Ayvalık’a doğru yola çıktıysanız konağı arayarak müsaitlik durumuna bir göz atmalısınız. Sonrasında rotanızı buraya çevirebilirsiniz. Konağı bulma konusunda da hiç endişe etmemelisiniz. Zira Ayvalık’ta kime sorsanız size Macaron’u gösterecektir.

Instagram