×
Ersin Şef ile Kuzey Ege ve Ayvalık Mutfağı
Ege’nin en önemli tatil cennetlerinden bir tanesi olarak bilinen ama kalabalığıyla değil sakinliğiyle ön plana çıkan Ayvalık’ta Macaron Konağı’nda sizleri büyük bir hazine bekliyor. Lezzetli tarifleri ve birbirinden özel yiyecekleri sunuş şekli ile iştahlarınızı kabartacak Ersin Şef ile yemek yemeye doyamayacaksınız. Misafirlerin damak zevkine hitap eden seçenekleri sunarken Kuzey Ege ve Ayvalık yöresinin lezzetlerini de sizlerle buluşturan Ersin Şef, Macaron Konağı’nın aşığı olmanızı sağlıyor.


Türkiye’de aldığı eğitim ile becerilerini bir seviye yukarı taşıyan Ersin Şef, mutfak tecrübesi ile konağa adeta değer katıyor. Ayvalık’a gelip konakta kalamayan kimseler şefin yemeklerinden mahrum kalmamak adına dışarıdan rezervasyon ile geliyor. Siz de Ayvalık’a gitme planları yapıyorsanız mutlaka Ersin Şef’in ellerinden harika lezzetleri tadabilirsiniz.

Macaron’da Sizleri Hangi Lezzetler Bekliyor?

Macaron Konağı, mimarisi ve sıcak havası ile hemen herkesin kalmayı çok arzu ettiği bir yerken aynı zamanda insanların enfes yiyecekler ile buluştuğu bir mekân oluyor. Siz de Macaron Konağı’na geldiğinizde sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız Ersin Şef’in ellerinden hangi lezzetleri tadabileceğinize bir göz atalım!


Kuzey Ege Şarabı

Ege Bölgesi, zeytinyağlıları ve yöresel lezzetleri il ön plana çıktığı kadar üzüm dolayısı ile de şarap üretiminde bir numaradır. Özellikle Kuzey Ege’de yetişen ve kalitesi ile ağzınızın suyunu akıtacak üzümlerden elde edilen şarapları Macaron Konağı’nda keşfetmeye hazır olun. Şarabın lezzetinden bir şey kaybetmemesi adına şişeler serin mahzende bekletiliyor. Sizler şarap ile romantizmi yakalamak istediğinizde mahzenden çıkarılan enfes tatlar kadehinizde sizlere selam veriyor.

#
#

Deniz Mahsulleri

Denizden babam çıksa yerim diyenlerden biriyseniz Macaron Konağı sizin için harika bir yer olur. Denizden taze çıkan balıklar ve karidesler Ersin Şef’in mutfağında birer sanat eserine dönüşüyor. Siz de masanıza servis edilen lezzetlerin ağzınızı sulandırması kadar gözlerinizi kamaştırmasını istiyorsanız Macaron sizleri bütün sıcaklığı ile bekliyor.

Ayvalık Lezzetleri

Ayvalık, yazlık bir cennet olması kadar insanların karınlarını doyurma noktasında hiç zorluk yaşamadığı bir yer oluyor. Özellikle zeytinyağlı hafif yiyeceklerin Ayvalık Mutfağı’na hakim olduğu düşünüldüğünde burada yemek keyfi bir başka oluyor. Üstelik Macaron’da sizlere mutfağın bütün incelikleri ile yemek hazırlayan Ersin Şef’in ellerinden çıkan yemekler çok daha başka oluyor. Hafif ama lezzetleri ile herkesin beğenisini toplayan Ayvalık mutfağının lezzetlerini bu konakta keşfetmek bir başka olacak.

#

Macaron Nerede?

Konağa ulaşmak ve birbirinden özel lezzetleri tatmak isteyenler için akla gelen ilk sorun konağa nasıl ulaşırım olur. Konağa ulaşmak adına çok basit bir yol izleyerek büyülü atmosferi yaşamaya başlayabilirsiniz. Ayvalık Sahili’ne yaklaşık 100 metre mesafede bulunan konak çevrede hemen herkesin bildiği bir mekandır. Buraya ulaşmak için tabelaları kullanabileceğiniz gibi haritalardan da konağı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Instagram