×
Macaron Konağında Tatil Tecrübesi
Tarihi bir konakta unutulmaz tatil tecrübesi yaşamak istediğinizde çok araştırma yapmadan Türkiye’nin en önemli tatil cenneti Ayvalık’ta bulunan Macaron Konağı’nı keşfedebilirsiniz. Asırlara meydan okuyan yapısı ile uzun süredir dokusunu kaybetmeden ayakta duruyor bu harika konak. Adının Mercan Köşk anlamına geldiği bilinen konakta sıradan bir tatil deneyimi yaşamanın ötesine geçebileceğinizi söyleyebiliriz. Zira bu konak günlerini daha kaliteli bir otelde geçirmek isteyen kimseler için unutulmaz anlar sunuyor.


Tarihi bir konak olması nedeni ile dokusu da kendine has olan Macaron Konağı’nda sizleri birbirinden farklı oda tipleri bekliyor. Yani yeni evli çiftler için bir balayı oteline dönüşebilecek olan otel aynı zamanda aileler için harika bir tatil mekânı olabiliyor. Bu nedenle Macaron Konağı, kalıplara sığmayan bir konaklama mekânı olarak ön plana çıkıyor.

Hayvan Dostu Bir Konakta Konaklamaya Ne Dersiniz?

#


Tatil heyecanını yaşarken sevgili dostlarını da ihmal etmeyi istemeyen kimseler için hayvan dostu konaklama mekanları bulmak oldukça zordur. Ancak bu zorluğu ortadan kaldıracak efsane bir seçenekle karşı karşıya olduğunuzu belirtmek isteriz.

Macaron Konağı, evcil hayvanlarınızı evde bırakmak veya birilerine emaneten teslim etmek durumunda kalmanıza neden olmuyor. Sıcak bir ortamda evcil hayvanlarınızla konaklama imkânı bulabileceğiniz bu konak farklı bir bakış açısı ile hizmet sunduğunu daima hissettiriyor. Misafirlerinin taleplerine maksimum derecede önem veren konakta sigara içilmeyen odaların varlığı da sigaraya karşı hassas misafirlere harika imkanlar sunuyor.


#


Ege Lezzetleri Sizleri Bekliyor!

Ayvalık’ta eşsiz bir tatil yaparken lezzet konusunda da yüksek beklentileriniz varsa mutlaka Macaron Konağı’na uğramalısınız. Ersin Şef; Türkiye’de aldığı eğitimi ve şeflik konusunda edindiği tecrübeyi bu konakta adeta bir şahesere dönüştürüyor. Özellikle Ege lezzetlerini enfes bir şekilde hazırlayan şefiniz deniz mahsulleri ve şarap eşliğinde sizlere romantik bir akşam yemeği imkânı da sunuyor.

Geleneksel lezzetlerden modern tatlara kadar her tercihe cevap veren lokantada sizleri sıcak bir ortam bekliyor. Ağaçlar arasında Ege esintileri eşliğinde yemek heyecanını yaşamak istiyorsanız burada konaklamanıza da gerek yok. Sadece rezervasyon yapmanız bu harika ortamı keşfetmenize yeterli olacaktır.

Macaron’da Konaklamak Bir Başka Olacak

Ayvalık, başlı başına bir güzellikken böylesine enfes bir mekânda vakit geçirmenin tadını sizlere uzun uzun anlattık. Şimdi sıra konakta geçireceğiniz zamanın yanı sıra konağın çevresini keşfetmekte!

Macaron Konağı, Ayvalık’ta çok merkezi bir noktada bulunması nedeni ile arabasız dahi gezebilmenize olanak sağlıyor. Özellikle bölgeyi sokak sokak gezmek isteyen seyahat severlerin bu arzusuna olumlu cevap veren konaktan yola çıkarak Ayvalık’ta mutlaka görmeniz gereken yerleri keşfedebileceksiniz. Konağa ulaşmak istediğinizde ise çok büyük araştırmalara girmenize gerek yok. Çevrede kime sorsanız size bu harika konağı gösterir. Zaten konağı görür görmezi aklınızı başınızdan alacak havası ile işte bu diyeceksiniz.

Instagram