×
Yerel ürünler ile Ayvalık Kahvaltısı​
Ayvalık Türkiye’nin en güzel ve en doğal tatil bölgelerinden bir tanesidir. Doğallığını hiçbir zaman kaybetmeyen ve kente gelen kişileri kendine hayran bırakan Ayvalık kahvaltıları ile de son derece ünlüdür. Özellikle tamamen doğal ürünlerden elde edilen hazırlanan kahvaltılar bölgeye gelen turistleri de bölgenin yerlerinde kendine hayran bırakmaktadır. Sizde Ege tatilini sırasında Ayvalık’a uğrayacaksanız Ayvalık’ın yerel ürünler ile Hazırlanan muhteşem kahvaltıları tercih etmelisiniz.


Ayvalık dendiği zaman akla ilk olarak Ayvalık tostu gelmektedir. Birbirinden farklı özelliklerde ve lezzetlerdeki Ayvalık yiyeceklerini arkasında bırakan Ayvalık tostu sadece Ayvalık’ta değil Türkiye’nin farklı şehirlerinde de ünlü hale gelmiştir. Anca kahvaltı denildiği zaman akla ilk olarak Ayvalık tostunun gelmemesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Çünkü Ayvalık’ta doğal muhteşem ve lezzetli ürünler ile hazırlanan yerel kahvaltılar bulunmaktadır. Sizde Ayvalık ziyaretiniz sırasında bu kahvaltıda tercih edebilir ve lezzete doyabilirsiniz. Macaron otel Birbirinden farklı lezzetlere sahip kahvaltılık yiyecekleri kahvaltılarda müşterilerine sunarak müşterilerini kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Bu noktada sizde Macaron oteli tercih ederek mükemmel bir kahvaltı keyfini yaşayabilirsiniz. Peki Macaron otelin kahvaltı menüsünde neler var? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Taptaze Domates ve Salatalık

Ayvalık’ın en güzel topraklarında yetişmiş olan domates ve salatalık Macaron konağı kahvaltısında sizleri bekliyor. Kıpkırmızı ve yemyeşil renkleri ile adeta damaklarda muhteşem bir tat bırakan domates ve salatalıkların ne kadar organik ürünler olduğunu tadına baktığınızda anlayacaksınız.#
#


Çeşit Çeşit Zeytinler

Bilindiği gibi Ege bölgesi zeytinleri ile ünlüdür. Ayvalık’ta da birbirinden farklı yerlerde birbirinden farklı zeytinlerin ağaçları olduğu ve zeytinlerin yetiştirildiği düşünüldüğünde Macaron konağı kahvaltısında En doğal zeytine rastlayabilmenin mümkün olduğunu ifade edebiliriz.

Yöresel Peynirler

Ayvalık bölgesinde birbirinden farklı özelliklerde yöresel peynirler bulunur. Yöresel kahvaltı denildiğinde de bu peynirlerin olmazsa olmaz olduğunu anlayabiliriz. En doğal şekilde üretilen ve sofraya sunulan yöresel peynirleri sizde Macaron konak kahvaltısı ile tadabilirsiniz.

En Doğal Reçel Çeşitleri

Organik bir şekilde yetiştirilerek üretilen meyvelerden oluşturulan reçeller Macaron Konağı kahvaltısında sizleri bekliyor. Doğal şekerden ve meyveden hazırlanan bu reçellere hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

En Lezzetli Tereyağı ve Kaymak

Yöresel lezzetlerden oluşturulan bir kahvaltıda tereyağı ve kaymak olmazsa olmaz. En doğal ve en lezzetli şekilde üretilen tereyağı ve kaymak Macaron konağı kahvaltısında sizleri bekliyor. Kaymak ve tereyağı demişken balı da unuttuğumuzu sanmayın. Peteklerinden en doğal yollarla toplanan ve sizlere sunulan balın tadına hayran kalacaksınız.

Ayvalık Çayı

Kaz Dağları’nda yetiştirilen çay bitkisinin son derece lezzetli olduğunu ifade edebiliriz. Bu noktada Ayvalık çayının da sizlere muhteşem bir çay tadı sunduğunu çayın tadına baktığında anlayacaksınız.

Siz de en muhteşem Ayvalık kahvaltısı için Macaron Konağı’nı tercih edebilirsiniz.

Instagram